Jaka regulacja wysokości w stole rehabilitacyjnym?

stol-rehabilitacyjny-blog
Stół rehabilitacyjny w większości przypadków jest narzędziem pracy. Dlatego podczas dokonywania wyboru modelu oraz opcji dodatkowych należy zwrócić uwagę na rozwiązania ułatwiające wykonywanie zabiegu. Jednym z istotnych parametrów jest sposób regulowania wysokości. Jednym z ważniejszych podczas codziennego użytkowania jest sposób regulacji wysokości. Pośród stołów rehabilitacyjnych wyróżniamy 3 sposoby regulacji wysokości. Który jest odpowiedni dla kogo?

Stoły rehabilitacyjne dzielimy pod względem sposobu regulacji wysokości na 3 grupy: ręczną, elektryczną oraz hydrauliczną. Wszystkie z wymienionych należą do grupy „NAJ”. Stoły z ręczną regulacją należą do najtańszych, z elektryczną do najpopularniejszych, a z hydrauliczna regulacją do najdroższych. Jednak podczas codziennego użytkowania główną uwagę zwracamy na komfort pracy z pacjentem. Oto wady i zalety stołów z wybranymi sposobami regulacji wysokości.

RĘCZNA REGULACJA

„PLUS” Waga stołu. Mechanizm zmiany wysokości w stole elektrycznym, a zwłaszcza hydraulicznym jest ciężki. Jeśli stół jest często przenoszony, lub przesuwany, może to stanowić problem.

„PLUS” Niezależność od zasilania. Nie musimy ustawiać stołu w ten sposób, aby zachować możliwość podłączenia do sieci.

„MINUS” Niski komfort pracy. Aby zmienić wysokość stołu, zazwyczaj kręcimy korbką.

ELEKTRYCZNA REGULACJA

„PLUS” Wysoki komfort pracy. Aby zmienić wysokość stołu wystarczy przycisnąć guzik lub pedał.

„MINUS” Zależność od zasilania. Stół musi być ustawiony przy gniazdku elektrycznym. Oczywiście można skorzystać z przedłużacza, jednak wtedy znika nam komfort pracy.

HYDRAULICZNA REGULACJA

„PLUS” Wysoki komfort pracy. Regulacja hydrauliczna jest wygodniejsza od ręcznej, ale mniej od elektrycznej. Aby opuścić stół wystarczy wcisnąć guzik lub zapadkę, jednak już do podniesienia niezbędne jest „pompowanie” siłownika, zazwyczaj za pomocą rączki.

„PLUS” Niezależność od zasilania. Podobnie do stołów z ręczną regulacją nie jesteśmy uzależnieni od energii elektrycznej.

„MINUS” Waga stołu. Stoły hydrauliczne należą do najcięższych. Jeśli już stanie, to niech stoi:)

Biorąc pod uwagę warunki istniejące w większości gabinetów oraz preferencje samych rehabilitantów, stoły z elektryczna regulacją wysokości wydają się być optymalnym rozwiązaniem.

Liczba komentarzy- 0

Opublikował