Zdrowie

PROMO
Lampa antydepresyjna Kubo-dim

Lampa antydepresyjna Kubo-dim

690,00 zł

Normalna cena: 1 469,00 zł

SKU: kubo-dim

Dostępność: W magazynie

Lampa antydepresyjna KUBO powstała zgodnie z projektem powszechnie rozpoznawanego fińskiego projektanta Eero Aarnio. Już w roku 2010 roku dzięki swojemu oryginalnemu wzornictwu orzymała wybitną nagrodę RedDot Design Award. Ten międzynarodowy konkurs jest jednym z najbardziej renomowanych i największych konkursów w branży designu. Lampa łączy właściwości lampy ozdobnej z terapeutyczną.

Opis

Szczegóły

Lampa antydepresyjna Innolux Kubo-dim
Wyrób medyczny - certyfikat  Det Norske Veritas CE 0434

Nagardzana za swoje wzornictwo

KUBO została zaprojektowana przez znanego fińskiego projektanta Eero Aarnio. W 2010 roku za swoje oryginalne wzornictwo lampa Kubo zdobyła prestiżową nagrodę RedDot Design Award. Międzynarodowy konkurs Red Dot Design zalicza się do największych i najbardziej renomowanych konkursów w świecie designu. W 2011 roku lampa KUBO zdobyła kolejną nagrodę za swój projekt - Wallpaper Design Award. Jest to prestiżowa nagroda przyznawana przez jeden z najbardziej wpływowych brytyjskich magazynów wnętrzarskich.

Obudowa lampy wykonana jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, dookólnie i wydajnie rozpraszającego światło. Kształt lampy Kubo jest absolutnie wyjątkowy - łączy ona cechy lampy ozdobnej z urządzeniem medycznym.
Lampa wyposażona jest w regulator natężenia oświetlenia umiejscowiony przy podstawie. Dzięki temu Kubo może być używana jako lampa domowa, będąca ozdobą pokoju. Po zakończeniu sesji można przyciemnić światło regulatorem i używać lampy jako normalnego źródła światła. Wyłącznik lampy umiejscowiony jest w przewodzie zasilającym.

Natężenie oświetlenia (dookólnie):
2 500 lx w odległości 43 cm
5 000 lx w odległości 34 cm
10 000 lx w odległości 22,5 cm

Uwaga: dla efektywnej sesji terapii jasnym światłem wymagane jest aby oczy wystawione były na natężenie oświetlenia wynoszące co najmniej 2 500 lx przez 30-60min dziennie. Nie ma potrzeby patrzenia wprost na lampę, wystarczy aby światło docierało do oczu - można w tym czasie czytać, pracować przy komputerze czy oglądać telewizję.

Lampy antydepresyjne INNOLUX mogą być używane jako zwykłe lampy domowe

Skandynawski, minimalistyczny design lamp INNOLUX sprawia, że ich dobroczynne dla zdrowia efekty mogą być z powodzeniem łączone z walorami praktycznymi. 
W modelach lamp wyposażonych w regulatory natężenia światła wystarczy ustawić preferowaną jasność, aby przyjemnie rozświetlić pokój lub wręcz ustawić jedynie bardzo lekkie, nastrojowe oświetlenie. Światła nie da się “przedawkować” - niektórzy mogą czasem jedynie odczuć pewne znużenie lub chwilową nadwrażliwość oczu, wtedy należy wyłączyć lub zmniejszyć jasność lampy. 

W ciemnych miesiącach jesienno-zimowych już samo rozświetlenie pomieszczeń jasnym światłem lamp Innolux przynosi efekt poprawy nastroju, jednak aby lampa spełniała swoje funkcje medyczne należy znajdować się przez w zasięgu dystansu terapeutycznego i ustawić lampę na maksymalnej jasności.

DANE TECHNICZNE:

  • wymiary: 590x380x220 mm
  • kolor: biały
  • waga: 3,3 kg
  • zasilanie: 220-240 V / 50 Hz
  • moc: 72 W
  • promiennik: Osram Dulux L 36W/840, 2 szt.
  • 2500 lx w odległości 43 cm, 5000 lx- 34 cm, 10000 lx- 22,5 cm
  • temperatura światłą: 4000 K (białe, zbliżone do naturalnego)