Lampy antydepresyjne

Pozycja
Ustaw kierunek malejący

Lista Siatka

10 na stronę

Produkty 1 do 10 z 13

 1. 1
 2. 2
 1. Lampa antydepresyjna Lucia

  Lampa antydepresyjna Lucia

  1 499,00 zł
  Odkręcana podstawa oraz uchwyt w tylnej części obudowy umożliwiają wygodne ustawienie lampy na płaskiej powierzchni lub powieszenie na ścianie.
 2. Lampa antydepresyjna Beurer TL40

  Lampa antydepresyjna Beurer TL40

  399,00 zł
  Lampa antydepresyjna oraz antystresowa
 3. Lampa antydepresyjna Rondo

  Lampa antydepresyjna Rondo

  999,00 zł
  Lampa antydepresyjna Innosol Rondo to stylowa i elegancka lampą do światłoterapii jasnym światłem. Okrągła obudowa, kojarzy się z tarczą słoneczną, emanuje ciepłym odczuciem słońca i lata. Wyłącznik zamontowany jest w przewodzie zasilającym.
 4. Lampa antydepresyjna Fotovita FV10-S
 5. Lampa antydepresyjna Beurer TL30

  Lampa antydepresyjna Beurer TL30

  288,00 zł
  Lampa antydepresyjna
 6. PROMO
  Lampa antydepresyjna Kubo-dim

  Lampa antydepresyjna Kubo-dim

  690,00 zł

  Normalna cena: 1 469,00 zł

  Lampa antydepresyjna KUBO powstała zgodnie z projektem powszechnie rozpoznawanego fińskiego projektanta Eero Aarnio. Już w roku 2010 roku dzięki swojemu oryginalnemu wzornictwu orzymała wybitną nagrodę RedDot Design Award. Ten międzynarodowy konkurs jest jednym z najbardziej renomowanych i największych konkursów w branży designu. Lampa łączy właściwości lampy ozdobnej z terapeutyczną.
 7. Lampa antydepresyjna Mesa

  Lampa antydepresyjna Mesa

  1 899,00 zł
  Innosol Mesa 160 jest należy do najmocniejszych i najbardziej wydajnych lamp do światłoterapii jasnym światłem z rodziny Innosol. Odkręcana podstawa oraz uchwyt w tylnej części obudowy umożliwiają wygodne ustawienie lampy na płaskiej powierzchni lub powieszenie na ścianie.
 8. Lampa antydepresyjna Aurea-dim

  Lampa antydepresyjna Aurea-dim

  1 299,00 zł
  Aurea-DIM jest pięknie zaprojektowaną lampą do światłoterapii jasnym światłem. Wyposażona jest we wbudowany w podstawę regulator natężenia światła, który umożliwia używanie jej także jako zwykłej lampy domowej. Lampa ma stabilną podstawę z metalu i harmonijny klosz wykonany z elastycznego plastiku, który dookólnie rozprasza światło.
 9. Lampa antydepresyjna Fotovita FV10-L
 10. Lampa antydepresyjna Fotovita FV10-M
Pozycja
Ustaw kierunek malejący

Lista Siatka

10 na stronę

Produkty 1 do 10 z 13

 1. 1
 2. 2
 
Czy wiesz, że...

Zmieniające się pory roku, rytmu dobowego oraz dnia są przyczynkiem do powstawania u znacznej części osób duże wahnięcia równowagi wewnętrznej. Zdarzają się jednak osoby znacznie mocniej reagujące na wspomniane zaburzenia, a zwłaszcza popadające pod ich wpływem w depresje.

Udokumentowane jest, iż co najmniej 80 procent samobójstw dokonywanych przez mieszkańców krajów Skandynawskich było spowodowane zaburzeniami psychik pojawiającymi się w wyniku niewystarczających dawek światła dziennego. Ataki płaczu, smutek oraz przeświadczenie o tym, że życie jest niewiele warte, a także pragnienie, aby rano już się nie obudzić – to najczęściej spotykane objawy depresji zimowej. Nie jest więc dziwne, że sposób leczenia z użyciem lampy antydepresyjnej zdobywa coraz więcej zwolenników, a zwłaszcza, że w dużej części przypadków umożliwia odstąpienie bądź całkowite wyeliminowanie leczenia farmakologicznego. Przykładowo w Niemczech zasadne zakupy lampy antydepresyjnej refundowane są przez Fundusz Zdrowia.

Światło dzienne lub sztuczne zbliżone parametrami do słonecznego, jest najsilniejszym regulatorem wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Kiedy zachodzi zachwianie wspomnianych rytmów dobowych człowiek zaczyna chorować. Lampy antydepresyjne i terapia światłem wykonywana za jej pomocą jest dostrzeżonym w wielu krajach starej Europy oraz USA sposobem leczenia chorób, które wynikają z zaburzeń wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka.