Nie masz produktów do porównania.
Wyposażamy w sprzęt rehabilitacyjny i aparaty do fizykoterapii od 2003-go roku!
Nie masz produktów w koszyku.
Słońce to źródło życia i energii. Jego brak powoduje zaburzenia podstawowych procesów fizjologicznych u człowieka. Jesienią i zimą, gdy niedostatek słonecznego światła jest szczególnie dotkliwy, u wielu ludzi pojawiają się objawy sezonowej depresji (po angielsku SAD, czyli Seasonal Affective Disorder). Depresja sezonowa dotyka co osiemnastego dorosłego człowieka, aż 80 proc. cierpiących z powodu braku światła to kobiety. Dwie trzecie dotkniętych chorobą nawet nie wie co im dolega.
Objawy depresji jesienno-zimowej:
Problemem naszej cywilizacji jest życie i praca w środowisku gdzie natężenie światła wynosi ok. 500 lux. Jest to o wiele za mało, ażeby nasz organizm funkcjonował prawidłowo. Wielu ludzi reaguje na tę "ciemność" w bardzo wrażliwy sposób, szczególnie jesienią i zimą. Wstaje się przy sztucznym świetle, droga do pracy w ciemnościach praca przy sztucznym świetle 500 lux., powrót do domu o zmroku - w domu odpoczynek przy świetle 500 lux. Skutkiem taniego trybu życia może być depresja jesienno-zimowa z wieloma dolegliwościami uprzykrzającymi życie.
Dla przykładu natężenie światła spotykane w naszym życiu:
Niedostatek słońca w okresie jesienno-zimowym można z powodzeniem rekompensować poprzez FOTOTERAPIĘ - ŚWIATŁOTERAPIĘ, czyli leczenie sztucznym światłem. Do tego celu służą lampy antydepresyjne, które emitują światło o natężeniu wielokrotnie większym niż tradycyjne żarówki. Światło ze zwykłej żarówki wystarcza naszym oczom, żeby widzieć, ale dla mózgu oznacza noc. Światło z lamp do światłoterapia - podobnie jak słońce - reguluje wydzielanie przez mózg serotoniny, substancji chemicznej odpowiadającej za kontrolę nastroju i melatoniny, hormonu snu. światłoterapia ma właściwości lecznicze i profilaktyczne!
Zalety światłoterapii: