ZADZWOŃ TERAZ
+48 91 350 80 73
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Fizykoterapia firmy BTL

Dla kogo aparat do fizykoterapii typu Combi?

Pośród szerokiej gamy aparatów do fizykoterapii wyróżnia się grupa aparatów zwanych COMBI, czyli urządzenia z możliwością wykonywania na zmianę, lub w terapii łączonej więcej niż jeden rodzaj zabiegu (np.: elektroterapia +ultradźwięki). Aparaty typu COMBI mają swoje wady i zalety, ale dla jednej ze stale rosnących grup zawodowych posiadają prawie same zalety.

Aparaty do fizykoterapii typu COMBI są i pozostaną atrakcyjną propozycją dla małych gabinetów. Małe, wręcz osiedlowe gabinety rehabilitacyjne, to oferta dla pacjentów oczekujących indywidualnego oraz elastycznego podejścia. Gabinet na który składają się 2-3 pomieszczenia nie jest i nie będzie w stanie obsługiwać wielu pacjentów jednocześnie. Będzie to raczej tylko jeden zabieg. W takim właśnie przypadku wszechstronność aparatów typu COMBI jest nieoceniona. W jednym gabinecie, na jednym aparacie do fizykoterapii istnieje możliwość wykonania nawet 4 różnych zabiegów na zmianę lub w terapii kombinowanej.

Producenci mają w swojej ofercie również aparaty do fizykoterapii o budowie modułowej. Umożliwia ona początkowo zakup urządzenia wyposażonego np w moduł do elektroterapii, a wraz z rozwojem gabinetu, poszerzeniem grona klientów, można aparat rozbudowywać o kolejne moduły i aplikatory, np.: laseroterapii, magnetoterapii lub terapii ultradźwiękowej.

Jednak, jak to w życiu bywa, zawsze są dwie strony medalu. Posiadając aparat COMBI z kilkoma rodzajami terapii musimy liczyć się również z ewentualna awarią urządzenia, co w przypadku posiadania kilku, osobnych urządzeń do każdego rodzaju terapii nie odbiera nam możliwości przeprowadzenia pozostałych rodzajów zabiegów.

Osoby opierające swoje zdanie na ich temat na powiedzeniu, że "jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego" należy uświadomić, że dotyczy to raczej urządzeń wątpliwego pochodzenia i jakości. Dlatego podejmując decyzję o zakupie należy uwzględnić również posiadanie przez producenta serwisu na terenie naszego kraju, szybkości reakcji serwisu (również opinie obecnych posiadaczy ich sprzętu) oraz co bardzo ważne- możliwości użyczenia aparatu zastępczego na czas naprawy uszkodzonego egzemplarza.

Zakup aparatu do fizykoterapii typu COMBI do małego gabinetu należy zaliczyć do rozsądnych decyzji. Zakup i rozbudowa jednego urządzenia jest znacznie tańsza od zakupu każdego osobno. Przy zachowaniu rozsądku przy wyborze urządzenia dokonamy zakupu urządzenia, które posłuży Państwu przez wiele lat.