ZADZWOŃ TERAZ
+48 91 350 80 73
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Ćwiczenia na piłce fitness Original Pezzi

Gimnastyka z piłką do ćwiczeń

Piłki do ćwiczeń o różnych rozmiarach, wagach i materiałach są od zawsze nieodłącznym elementem ćwiczeń wspomagających różne dyscypliny sportowe. O kilkunastu lat stale rośnie zainteresowanie wykorzystaniem do ćwiczeń dużych, elastycznych piłek do ćwiczeń. Wykorzystywane w rehabilitacji oraz szerokim zakresie ćwiczeń fitness wykonane są z bezpiecznych i niezwykle wytrzymałych materiałów. Zazwyczaj są hypoalergiczne i bezlateksowe, dzięki czemu ćwiczyć na nich mogą również osoby uczulone na lateks i gumę.

Materiał, z którego produkowane są piłki do ćwiczeń, jest na tyle mocny, że jest w stanie wytrzymać naprężenia dynamiczne nawet do 600kg. Piętą Achillesową piłek do ćwiczeń są ostre przedmioty, dlatego przed rozpoczęciem ćwiczeń należy odpowiednio oczyścić podłoże oraz pomieszczenie.

Dobierz piłkę do wzrostu
W zależności od zastosowania oraz rodzaju wykonywanych ćwiczeń należy odpowiednio dopasować piłkę do swojego wzrostu. Trudno precyzyjnie określić wymaganą średnicę ze względu na występujące różnice w budowie ciała u poszczególnych osób. Dla osób dorosłych można ogólnie przyjąć następujące średnice:
* 45 cm – dla osób do 158 cm wzrostu
* 55 cm – dla osób od 159 do 168 cm wzrostu
* 65 cm – dla osób od 169 do 179 cm wzrostu
* 75 cm – dla osób od 180 do 190 cm wzrostu i powyżej

Trening nie obciąża stawów
Ćwiczenia z dużą piłką gimnastyczną dzięki różnorodnym ćwiczeniom przyczyniają się do usprawniania całego ciała. Niezaprzeczalną zaletą ćwiczeń z piłką jest duża mobilność. Trening z piłką do ćwiczeń można wykonywać praktycznie w każdych warunkach- zarówno w klubie fitness, jak również w domu lub w plenerze. Opierają się na wadze samego użytkownika, dzięki czemu nie obciążają stawów, a ryzyko kontuzji jest zminimalizowane.

Ćwiczenia funkcjonalne
Podczas wykonywania ćwiczeń ciało zmuszone jest do stałego utrzymywania równowagi, co uruchamia mięśnie głębokie. To one odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej, zdrowej postawy oraz wspomaganie naszych codziennych czynności. Gimnastyka na piłce zalecana jest także do wzmocnienia mięśni stabilizujących biodra i miednicę oraz dla osób miewających problemy z kręgosłupem.

Ilość dostępnych na naszym rynku piłek do ćwiczeń jest bardzo duża i bez problemu można znaleźć produkt w korzystnej cenie w swojej okolicy. Jeśli jest nam znana wymagana średnica najprościej dokonać zakupu w sklepie internetowym lub jednym z popularnych portali aukcyjnych. Jeśli nie jesteśmy pewni rozmiaru, należy odwiedzić sklep medyczny lub sportowy w okolicy i poprosić o możliwość sprawdzenia odpowiedniego rozmiaru piłki.