ZADZWOŃ TERAZ
+48 91 350 80 73
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Ćwiczenia na piłce Original Pezzi

Jaka jest różnica miedzy materiałem standard, a maxafe w piłkach Ledragomma?

Decydując się na zakup piłki do ćwiczeń, poza wyborem jej wielkości i kształtu (w zależności, czy ma być to piłka rehabilitacyjna, do fitness, piłka do jogi i pilatesu, czy gimnastyki w domu), pozostaje wybór materiału. Tworzywo z jakiego jest wykonana narzuca, bądź predysponuje do wykonywania określonych ćwiczeń. Mamy do wyboru dwa rodzaje materiałów z jakich wykonywane są piłki rehabilitacyjne.

Materiał standardowy. Może on być lepszej lub gorszej jakości w zależności, czy kupujemy piłkę "no name" w wyjątkowo niskiej cenie, czy piłkę markową z atestem medycznym. Piłki do ćwiczeń Ledragomma wykonane z materiału standardowego charakteryzują się bardziej intensywnymi kolorami oraz połyskiem.
PLUS: Intensywne kolory są przydatne przy terapii zajęciowej z dziećmi.
PLUS: Połysk piłki może być przydatny ze względów estetycznych, np wykorzystując piłki do celów reklamowych.
MINUS: Materiał nie jest zabezpieczony przed nagłym ujściem powietrza w przypadku przebicia.
MINUS: Połysk piłki jest kłopotliwy podczas upalnych dni, kiedy zetknięcie gołego ciała z piłką powoduje pocenie się i efekt "klejenia" do piłki.

Materiał Flexton silpower Maxafe jest patentem firmy Ledragomma. Jego podstawową właściwością jest zabezpieczenie nagłego ujścia powietrza w przypadku przebicia piłki. Materiały posiadające tą cechę nazywane są w zależności od producenta- ABS (Anti Burst System), SDS (Slow Deflate System), etc.
PLUS: Materiał jest bardziej bezpieczny, co ma szczególne znaczenie podczas użytkowania przez kobiety ciężarne oraz dzieci.
PLUS: Materiał jest matowy. Podczas letnich upalnych dni nie ma efektu "klejenia do ciała" podczas kontaktu piłki z gołym ciałem.
PLUS: Niewielki ciężar piłki oraz. Materiał Maxafe jest znacznie lżejszy od jego odpowiedników firm konkurencyjnych. Piłki wykonane z materiału Maxafe są również "aksamitne w dotyku". To kolejna cecha wyróżniająca od piłek konkurencji.
PLUS: Możliwość naprawiania. Jako jedyne na rynku piłki wykonane z materiału Flexton Silpower Maxafe posiadają możliwość naprawiania niewielkich przekłuć. Służą do tego sprzedawane osobno zestawy naprawcze Ledragomma.
MINUS: Kolory piłek są stonowane- matowe. Czy jest to minusem zależy od subiektywnych preferencji użytkownika.