ZADZWOŃ TERAZ
+48 91 350 80 73
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Ćwiczenia na piłce fitness Original Pezzi

Piłka do ćwiczeń- trening z fantazją

Trening z piłką do ćwiczeń są doskonałym narzędziem dla wszystkich osób chcących połączyć fitnessowy styl życia oraz tak zwany fun factor [z ang. współczynnik zabawy/przyjemności]. Dodatkowym atutem jest bardzo szerokie spektrum dostępnych ćwiczeń oraz minimalne wymagania dotyczące miejsca. Trening nie jest ograniczona do żadnego przedziału wiekowego, czy stopnia zaawansowania, co wraz z jej stosunkowo niską ceną sprawia, że trening z piłką rehabilitacyjną jest jedną z najbardziej przystępnych form aktywności ruchowej.

Podstawową cechą ćwiczeń na piłce jest wymuszone balansowanie, co wymusza utrzymywanie równowagi, angażując jednocześnie wiele partii mięśniowych. Dlatego ćwiczenia na piłce rehabilitacyjnej zalicza się do treningu funkcjonalnego.

Oto cechy które ją do tego predysponują:
* Ćwiczenia odzwierciedlają naturalne ruchy jaki wykonywane są podczas codziennych czynności.
* Podczas ćwiczeń wykorzystywane jest obciążenie własnego ciała.
* Jednoczesne angażowanie wielu partii mięśniowych.

Sposób przebiegu ćwiczeń z wykorzystaniem piłki rehabilitacyjnej powoduje, że trening z nią można określić słowami: efektywność, radość i wyzwanie.

Efektywność: w doskonały sposób uruchamia tzw. mięśnie głębokie, co jest główną cechą ćwiczeń funkcjonalnych. Tak wzmacniane są mięśnie używane w trakcie podczas codziennie wykonywanych czynności.

Radość: piłka rehabilitacyjna sprawia wiele radości podczas treningu oraz miłych wrażeń przypominając zabawy z okresu szkolnego.

Wyzwanie: piłka mocno wytrąca z równowagi, co sprawia, że nie doświadczone osoby będą musiały się oswoić z tą formą ćwiczeń.

Dlaczego właśnie piłka?
Jest skuteczna. Na piłce gimnastycznej wykonają Państwo trening na większość grup mięśniowych. Dodatkowo przy większości ćwiczeń angażują się mięśnie brzucha w celu utrzymanie równowagi i odpowiedniej pozycji do ćwiczeń. Właśnie ten fakt (oddziaływanie na mięśnie brzucha) skutkuję tym, że ćwiczenia z piłką dwukrotnie efektywniej oddziałują na mięśnie proste brzucha oraz czterokrotnie skuteczniej na mięśnie skośne brzucha w porównaniu z zwykłymi ćwiczeniami.

Jest przenośna. Piłka rehabilitacyjna umożliwi Państwu wielu ćwiczeń bez względu na miejsce przebywania. Trening można wykonać w domu, w parku, w ogrodzie.

Nie ma ograniczeń. Nie są znane jakiekolwiek ograniczenia dotyczące ćwiczeń na piłce, zarówno wiekowe, jak i zdrowotne. Natomiast doskonale sprawdza się podczas zajęć rehabilitacyjnych.

Fun factor. Trening na piłce to doskonała zabawa. Wiele osób rezygnowało z systematycznego treningu z powodu notorycznego znużenia ćwiczeniami.

Piłka do ćwiczeń ze względu na wymienione wcześniej cechy jest doskonałym narzędziem treningowym jako samo w sobie. Może stanowić również uzupełnienie dotychczas stosowanych ćwiczeń, a jak wiadomo urozmaicony trening jest jedyną właściwą drogą do osiągnięcia poprawy zdrowia i sprawności. Fakt stosowania jej w szeroko pojętej rehabilitacji stanowi o jej wyższości nad jej wieloma bardziej skomplikowanymi i droższymi konkurentami. W tym wypadku sukces tkwi w prostocie.