(+48) 91-418-15-17

Kategorie
Więcej kategorii ...Zamknij

Wyposażamy rehabilitację od 2003-go roku!

Bazaltowe kamienie do masażu

Ustaw kierunek malejący
  1. 429,00 zł
  2. 369,00 zł
  3. 339,00 zł
  4. 199,00 zł
  5. 349,00 zł
  6. 469,00 zł
  7. 39,00 zł
  8. 29,00 zł
  9. 79,00 zł

Ustaw kierunek malejący

Czytaj o wykorzystaniu bazaltowych kamieni do masażu.

Specjalne kamienie do masażu z bazaltu pochodzenia wulkanicznego mają okrągły kształt i wymiary pasujące do dłoni. Gładka powierzchnia kamienia wulkanicznego ułatwia poślizg na skórze. Ponadto kamienie bazaltowe charakteryzują się znakomitym współczynnikiem magazynowania ciepła, co pozwala na wykonywanie masażu zarówno rozgrzanymi, jak i oziębionymi kamieniami.

Wykorzystując różne techniki masażu ciepłymi lub zimnymi kamieniami do masażu, uzyskuje się efekt głębokiego relaksu dzięki przepływowi pozytywnej energii i kreowaniu uczucia równowagi. Kamienie bazaltowe używane do masażu są pozyskiwane ze specjalnie selekcjonowanych obszarów dużej aktywności wulkanicznej, a zarazem czystych ekologicznie (np. Hawaje, Bali).

Masaż z użyciem ciepłych kamieni
Kamienie podgrzewane w specjalnych podgrzewaczach używa się do masażu ciała, a także do akupresury. Różna wielkości kamienie przystosowane są do masażu różnych części ciała. Tak więc największe używa się do masażu tułowia, mniejsze umieszcza się między palcami dłoni i stóp oraz na twarzy. Taki zabieg trwa około półtorej godziny.

Masaż kamieniami bazaltowymi jest formą oddziaływania na organizm, która wykorzystuje bodźce mechaniczne w postaci ucisku na tkanki w celu wywołania fizjologicznych odczynów. Dodatkowo masaż ciepłymi kamieniami wpływa  na rozszerzanie się naczyń krwionośnych, a co za tym idzie, zwiększa przepływ krwi przez mięśnie, przyspieszając dostarczanie substancji odżywczych i równocześnie powoduje sprawniejsze wydalanie produktów przemiany materii.

Masaż kamieniami wulkanicznymi wpływa na:
Skórę
* ułatwia oddychanie skórne
* poprawia odżywianie skóry
* przyspiesza obieg krwi i limfy w naczyniach skórnych
* poprawia jej elastyczność i jędrność, a co za tym idzie wygląd
* pomaga zwalczać cellulitis
Tkankę mięśniową
* zwiększa zdolność mięśni do pracy
* poprawia napięcie i elastyczność mięśni
* regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym
Układ krwionośny i limfatyczny
* poprawia pracę układów (gimnastyka naczyń)
* ułatwia odpływ krwi żylnej
* zmniejszając opór krwi w tętnicach ułatwia pracę serca
Układ nerwowy
* działa uspokajająco i relaksująco
* łagodzi objawy stresu
Masaż ciepłymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe działanie fizjoterapeutyczne, którego zadaniem jest przywrócenie sprawności uszkodzonych narządów.
Ma również zastosowanie w gabinetach odnowy biologicznej, przyspieszając procesy wypoczynkowe, zwiększając tym samym zdolność wysiłkową organizmu.
Połączenie ciepłych kamieni z odpowiednimi technikami masażu jest zbawienne dla zmęczonego, zestresowanego ciała i umysłu współczesnego człowieka, relaksując i regenerując całe ciało.

Zabiegi relaksacyjne z użyciem kamieni bazaltowych
Do zabiegów tych zaliczamy terapię przy pomocy rozgrzanych kamieni wulkanicznych z wykorzystaniem olejków zapachowych. Jest to oddziaływanie na ośrodki energii zwane według staroindyjskiej tradycji czakrami. Czakry to punkty na ciele odbierające i przetwarzające energię, która wnika do pola energetycznego człowieka oraz odpowiadają za jej prawidłowy przepływ przez całe ciało. Zablokowane czakry, mogą  powodować złe samopoczucie fizyczne i psychiczne, a nawet chorobę.

W ciele człowieka znajduje się siedem najważniejszych czakr, które rozmieszczone są od podstawy kręgosłupa aż do głowy:
* czakra korony mieści się na czubku głowy i odpowiada za życie duchowe
*czakra trzeciego oka mieści się w środkowej części czoła i odpowiada za wyobraźnię, a blokady w niej mogą wywoływać bóle głowy i problemy ze wzrokiem
* czakra gardła znajduje się na szyi i odpowiada za twórczość, a jej blokada może powodować astmę i bóle gardła
* czakra serca mieści się na piersi i odpowiada za energię miłości, zaburzenia w jej obszarze mogą wywołać problemy z ciśnieniem
* czakra splotu słonecznego  kieruje życiem uczuciowym, jej zaburzenia wywołują alergie, zmęczenie, problemy z trawieniem
* czakra seksu znajduje się w podbrzuszu i odpowiada za życie seksualne
* czakra korzenia mieści się u podstawy kręgosłupa, w okolicy kości ogonowej i odpowiada za układ odpornościowy i energię życiową, jej blokada ma wpływ na powstawanie zwyrodnień stawów

Terapia kamieniami opiera się na specjalnych mapach rozmieszczenia czakr na ciele. Podczas masażu kamienie układa się w okolicach czakr lub masuje te miejsca w celu odblokowania kanałów energetycznych
Drugim rodzajem terapii jest zabieg z wykorzystaniem energii kamieni półszlachetnych i olejków eterycznych. Łączy on w sobie działanie kamieni z aromaterapią.

Zabieg rozpoczyna się wykonaniem masażu relaksującego lub drenującego. Następnie skórę w miejscu czakry smaruje się olejkiem eterycznym i układa odpowiedni kamień półszlachetny. Z odpowiednio ułożonymi na ciele kamieniami wypoczywa się przez około pół godziny.