ZADZWOŃ TERAZ
+48 91 350 80 73
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Lampy antydepresyjne

   

7 produkt(ów)

 1. Lampa antydepresyjna Mesa

  Innosol Mesa 160 jest należy do najmocniejszych i najbardziej wydajnych lamp do światłoterapii jasnym światłem z rodziny Innosol. Odkręcana podstawa oraz uchwyt w tylnej części obudowy umożliwiają wygodne ustawienie lampy na płaskiej powierzchni lub powieszenie na ścianie.
  1 899,00 zł
 2. Lampa antydepresyjna Lucia

  Odkręcana podstawa oraz uchwyt w tylnej części obudowy umożliwiają wygodne ustawienie lampy na płaskiej powierzchni lub powieszenie na ścianie.
  1 499,00 zł
 3. Lampa antydepresyjna Aurora

  Lampa antydepresyjna Innolux Aurora-dim Wyrób medyczny - certyfikat Det Norske Veritas CE 0434
  1 299,00 zł
Loading ...Load More ...

   

7 produkt(ów)Czy wiesz, że...

Zmieniające się pory roku, rytmu dobowego oraz dnia są przyczynkiem do powstawania u znacznej części osób duże wahnięcia równowagi wewnętrznej. Zdarzają się jednak osoby znacznie mocniej reagujące na wspomniane zaburzenia, a zwłaszcza popadające pod ich wpływem w depresje.

Udokumentowane jest, iż co najmniej 80 procent samobójstw dokonywanych przez mieszkańców krajów Skandynawskich było spowodowane zaburzeniami psychik pojawiającymi się w wyniku niewystarczających dawek światła dziennego. Ataki płaczu, smutek oraz przeświadczenie o tym, że życie jest niewiele warte, a także pragnienie, aby rano już się nie obudzić – to najczęściej spotykane objawy depresji zimowej. Nie jest więc dziwne, że sposób leczenia z użyciem lampy antydepresyjnej zdobywa coraz więcej zwolenników, a zwłaszcza, że w dużej części przypadków umożliwia odstąpienie bądź całkowite wyeliminowanie leczenia farmakologicznego. Przykładowo w Niemczech zasadne zakupy lampy antydepresyjnej refundowane są przez Fundusz Zdrowia.

Światło dzienne lub sztuczne zbliżone parametrami do słonecznego, jest najsilniejszym regulatorem wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka. Kiedy zachodzi zachwianie wspomnianych rytmów dobowych człowiek zaczyna chorować. Lampy antydepresyjne i terapia światłem wykonywana za jej pomocą jest dostrzeżonym w wielu krajach starej Europy oraz USA sposobem leczenia chorób, które wynikają z zaburzeń wewnętrznych rytmów biologicznych człowieka.