ZADZWOŃ TERAZ
+48 91 350 80 73
0Item(s)

Nie masz produktów w koszyku.

Product was successfully added to your shopping cart.

Lampy bakteriobójcze

   

4 produkt(ów)

 1. Lampa bakteriobójcza przepływowa NBVE 60

  Przeznaczona do pomieszczeń o powierzchni 10-20 m² i kubatury 25-50 m³.
  1 168,00 zł
 2. Lampa bakteriobójcza przepływowa NBVE 110

  Przeznaczona do pomieszczeń o powierzchni 18-36 m² i kubatury 45-90 m³.
  1 353,00 zł
 3. Lampa bakteriobójcza NBV 30

  Przeznaczona do pomieszczeń o powierzchni 12-15 m².
 4. Lampa bakteriobójcza NBV 2x30

  Przeznaczona do pomieszczeń o powierzchni 18-22 m².

   

4 produkt(ów)Czy wiesz, że...

Jednym z pierwszych pytań przed zakupem lampy bakteriobójczej  jest właśnie to, jaki rodzaj lampy należy wybrać w danym przypadku. Wyróżniamy dwa sposoby działania lampy bakteriobójczej oraz ich hybrydę. Oto czym charakteryzują się poszczególne wersje.

Lampa bakteriobójcza bezpośredniego działania oddziałuje bezpośrednio na każdą powierzchnię będącą w zasięgu działania promienników. Obrazowo rzecz ujmując, dezynfekuje wszystkie powierzchnie na które świeci. Jest to najprostszy i najtańszy sposób na spełnienie wymogu posiadania lampy bakteriobójczej. Wadą tego rozwiązania jest natomiast przymus opuszczania pomieszczenia w trakcie jej działania. Zda więc ona egzamin w małych gabinetach, zakątkach dla dzieci, korytarzach, wszędzie tam, gdzie pomieszczenie jest opuszczone na czas działania promienników.

<Przepływowa lampa bakteriobójcza posiada wbudowaną turbinę, która zasysa powietrze z pomieszczenia do swego wnętrza, gdzie promienniki oddziałują na strumień powietrza. Powietrze jest przepuszczane przez lampę, stąd jej nazwa. Lampa przepływowa nie służy do ochrony powierzchni przed bakteriami. Zaletą tej lampy jest możliwość ciągłej pracy bez potrzeby opuszczania pomieszczenia przez pracowników, bądź pacjentów. Znajduje zastosowanie w salach chorych, poczekalniach, gabinetach lekarskich lub na salach operacyjnych.

Dwufunkcyjne lampy bakteriobójcze są hybrydami powyższych rozwiązań i mogą pracować w obu wspomnianych trybach jednocześnie, bądź w jednym z wybranych. Ich zaletą jest uniwersalność zastosowania. Wadą jest ich cena. Za najbardziej zaawansowane rozwiązania płaci się więcej.